MSM pro krásné vlasy a nehty

Někdy, když si prohlížíte složení volně prodejných doplňků stravy pro podporu růstu nehtů narazíte na názvy, kterým zrovna dvakrát nerozumíte. Mezi ně patří třeba MSM. V případě, že byste o něm chtěli vědět víc, budeme rádi, když budete pokračovat ve čtení.

Svět je plný nejrůznějších látek a sloučenin. Zatímco s některými se setkáváme skoro denně a myslíme si, že nás už nedovedou vůbec ničím překvapit (třeba vitamín C, nebo vitamín E), pak jsou tu takové, jejichž existenci registrujeme, ale vůbec netušíme, kde je najdeme, nebo proč jsou pro nás dobré.

To je ale obrovská škoda, protože opravdový zájem o tyto látky může vést k tomu, že je začnete častěji používat. A tím pádem z nich budete i těžit.

Nejlepší vitamíny na nehty - SROVNÁNÍ

#1 Vlasimo


#2 Venira


#3 Renovix


#4 Vlasové hnojivo


#5 Evelle


365-489 Kč


633-699 Kč


319 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 aktivních látek

19 aktivních látek

12 aktivních látek

7 aktivních látek

10 aktivních látek

Abychom vám trochu rozšířili obzory, v tomto článku vám představíme látku zvanou MSM.

MSM pro krásné vlasy a nehty

Methylsulfonylmethan

Na první pohled to vypadá trochu divně a možná až děsivě, než jako něco, co nám může pomoci dosáhnout vitality a krásy. Ale není třeba se čehokoliv bát. Methylsulfonylmethan (zkráceně MSM) je organická sloučenina síry.

Kromě toho, že je přítomná v okolní přírodě se často přidává do volně prodejných doplňků stravy. Odborná veřejnost považuje její užívání za naprosto bezpečné.

Účinky MSM

Účinky MSM na lidské zdraví vás nejspíš pozitivně překvapí tím, že jsou nebývale pestré.

MSM se používá při/na:

  • Bolesti kloubů a pohybového aparátu
  • Regeneraci po fyzické zátěži
  • Léčbě alergií
  • Zánětlivých stavech na kůži
  • Prevenci/léčbě žaludečních vředů
MSM pro krásné vlasy a nehty

Ne všechny z výše uvedených účinků se povedlo dostatečně objasnit, takže je důležité k nim přistupovat s jistou rezervou.

Jaké má účinky na nehty?

Pokud máte pocit, že žádná z výše uvedených výhod nijak nesouvisí se zdravím a růstem našich nehtů, nenechte se zmást. Ve skutečnosti je spojitost více než zjevná.

Nehty potřebují (stejně, jako vlasy) ke svému růstu keratin, další proteiny a spoustu dalších vyživujících a ochranných látek, které jim dodají sílu a pružnost. Co se týče MSM to dodá našim tělům síru, se kterou souvisí esenciální aminokyselina methionin. O kterém víme, že má pozitivní vliv na sílu a růst vlasů a nehtů. Kromě toho je chrání před předčasným poškozením. (Aminokyseliny s obsahem síry mají schopnost detoxikovat volné radikály a jiné toxické látky.)

Z toho plyne, že MSM chrání nehty, podporuje jejich pružnost a růst a v neposlední řadě také celistvost.

Nedostatek MSM

Nedostatek MSM se projevuje mnoha způsoby. Mohou vás bolet klouby, nebo můžete častěji podléhat nejrůznějším zánětům. Setkat se lze i s třepením a lámáním nehtů a pomalejší regeneraci po stresovém období, či po sportu. V neposlední řadě se jeho nedostatek projeví na síle alergických reakcí..

MSM pro krásné vlasy a nehty

Zdroje MSM

MSM doplňujeme a často o tom ani nevíme. Je ale potřeba dodat, že ne každý s těmito potravinami a nápoji přijde každodenně (z jakéhokoliv důvodu) do styku. A když ano, zase nemusí jít o množství, které by mělo vliv na kvalitu nehtů. Z toho důvodu je určitě dobré pořídit si kvalitní potravinový doplněk stravy, který ho obsahuje. Pokud jsou v něm i vitamíny skupiny B, nebo vitamín E, tím lépe.

Když se ale vrátíme k přirozeným zdrojům MSM, najdeme ho v kávěčajipivunezpracovaném mlékurajčatechjablkách, v zelených listových salátech nebo v celozrnných výrobcích.

Nejlepší vitamíny na nehty - SROVNÁNÍ

#1 Vlasimo


#2 Venira


#3 Renovix


#4 Vlasové hnojivo


#5 Evelle


365-489 Kč


633-699 Kč


319 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 aktivních látek

19 aktivních látek

12 aktivních látek

7 aktivních látek

10 aktivních látek