Gelové nehty – kde koupit

Gel laky jsou v poslední době hodně oblíbené, na paty jim ale šlape nejedna sada na gelové nehty, která vám umožní profesionální výsledky i v domácích podmínkách. Jelikož i UV lampy jsou v dnešní době cenově hodně dostupné a zdobení nehtů může být zajímavou relaxační technikou, níže se podíváme na vše, co byste mohly při příští manikúře vyzkoušet.

Upravené ruce jsou jednou z našich primárních vizitek. Z toho důvodu bychom si měly dát na úpravě nehtů velmi záležet. Ne vždy je nošení klasického laku na nehty ideální, protože se vám může po několika dnech odřít a nehet nemusí mít jednolitou barvu. Hodně zaměstnané ženy mohou mít problém i s tím, že nemají extra čas pro pravidelnou úpravu nehtů, takže raději zvolí nošení gelových nehtů, které vydrží vypadat pěkně i po dobu několika týdnů.

Vzhledem k tomu, že dobré nehtařky mají neustále plno a je skoro nemožné se k nim objednat, nehledě na to, že tvorba nehtů ve studiu představuje i zátěž pro váš rodinný rozpočet, mrkneme se na to, co vše můžete se svými nehty vyčarovat doma.

Gelové nehty nejsou jedny jako druhé. Je důležité vybírat a soustředit se na kvalitu provedení, která je rozhodujícím faktorem pro to, jak dlouho vám pak vydrží hezké. Přinášíme seznam osvědčených e-shopů, kde neuděláte chybu při koupi.

Nejlepší e-shopy s gelovými nehty

🥇 Ráj nehtů

🥈 Enii Nails

🥉 RUSCONA

 • nejširší výběr
 • 2600+ recenzí na Heuréce
 • 95 % zákazníků doporučuje

 • široký výběr
 • 750+ recenzí na Heuréce
 • 91 % zákazníků doporučuje

 • široký výběr
 • 900+ recenzí na Heuréce
 • 92 % zákazníků doporučuje

Jak vybrat gelové nehty?

Nejsou gelové nehty jako gelové nehty. Ve skutečnosti jich existuje několik druhů, které mají nějaká svá specifika. Každá žena si tedy vybere takové, které jsou jí nejvíc sympatické.

V současné době známe:

 • UV gel
 • Polygel
 • Akryl
 • Gel lak

UV gely jsou dlouhodobě nejoblíbenější. Jak už navíc jejich název napovídá, při jejich tvorbě se používá UV tvrzení. Působí upraveně a vydrží pěkné po dobu 3-5 týdnů. Polygel zatím není tak známý, ale to vůbec ničemu nevadí, protože si postupně získává stále větší popularitu. Ve své podstatě jde o kombinaci akrylu a gelu. Akryl si vybírají ženy, které mají problematické nehty (například se jim třepí). A gel lak? Ten si zvládnete udělat bez velkého množství pomůcek i doma.

tvary gelových nehtů jak se dělají

Jak se dělají gelové nehty?

Gel byste měly aplikovat na důkladně vyčištěný nehet, ideálně od středu nehtu k jeho špičce. Úplně nakonec udělejte gel u nehtového lůžka. Poté se nehty obvykle tvrdí pod UV lampou, kde na ně necháte svítit cca 2 minuty. Poté vezměte modelovací gel a začněte tvarovat nehet do požadovaného tvaru.

Tvary gelových nehtů

Tvary gelových nehtů bývají různé. Přirozeně vypadá například kulatý tvar, který může být v několika délkách. O něco delší a špičatější je mandlový tvar nehtu. Pokud vám ani tato délka nevyhovuje, zvolte si hranatý tvar gelových nehtů (který ale může být na některé ženské ruce příliš robustní). V posledních několika letech si milovnice dlouhých nehtů oblíbily i tvar stiletto, ballerina a nejrůznější špičaté tvary.

Inspirace a trendy

Francie

Francii určitě znáte, protože se považuje za nestárnoucí klasiku. Nehet má světle růžovou/tělovou barvu a špička nehtu je zvýrazněna bílou.

gelové nehty francie
gelové nehty ombré

Ombré

Pro ombré si můžete vybrat dvě až tři barvy, ze kterých uděláte barevné přechody. Působí zajímavě a moderně. Ovšem, pozor na výrazné hrany.

Jednobarevné

Ať už jsou červené, růžové, bílé, modré, zelené, matné nebo lesklé, jednobarevné gelové nehty budou vypadat vždy elegantně a upraveně.

gelové nehty jednobarevné
vánoční nehty tipy

Vánoční

Pokud máte rády Vánoce a sváteční náladu, můžete si nalepit na nehty samolepky ve tvaru sněhuláků, vánočních dárků a stromečků. Hodně oblíbené jsou i ručně vymalované proužky, sněhové vločky, zimní scenérie a podobně. Fantazii se meze nekladou.

Dle ročního období

Hodně mladých žen reaguje na úpravu nehtů podle toho, jaké je zrovna roční období. Asi nikoho nepřekvapí, že na podzim získá na oblibě oranžová, která připomíná vydlabanou dýni. Jako letní barvy jsou zase populární různé druhy korálové a tyrkysové. Jarní mají zase tendenci být růžové. Také saháme po pastelových odstínech a lepíme si na nehty kamínky a kytičky. Zimní bývají nejčastěji modré, zelené a červené.

gelové nehty roční období

Nejlepší e-shopy s gelovými nehty

🥇 Ráj nehtů

🥈 Enii Nails

🥉 RUSCONA

 • nejširší výběr
 • 2600+ recenzí na Heuréce
 • 95 % zákazníků doporučuje

 • široký výběr
 • 750+ recenzí na Heuréce
 • 91 % zákazníků doporučuje

 • široký výběr
 • 900+ recenzí na Heuréce
 • 92 % zákazníků doporučuje

Jak sundat gelové nehty?

Když už jste ovládly um výroby gelových nehtů, je také důležité vědět, jak máte tyto nehty sundat. Ve srovnání s klasickým lakem na nehty vám totiž s největší pravděpodobností jen odlakovač s vatovým tamponkem nebudou stačit.

V první řadě se doporučuje nejprve zkrátit nehty pilníkem. Následně jím lehce zbrousíte i horní vrstvu laku. Poté odstraňte prášek a na nehty natřete bezbarvý lak. Teprve pak můžete začít dělat nehty znovu.

V případě, že opravdu nutně potřebujete gelový lak úplně sundat, narušte gelový lak pilníkem a připravte si odlakovač s acetonem. Rozstříhejte vatové tampony, důkladně je nechte nasáknout odlakovačem a každý položte na jeden nehet. Pak je ještě obalte hliníkovou potravinářskou fólií a chvilku počkejte. (Asi 10 minut.) Následně všechno sundejte a čistým vatovým tamponkem otřete z nehtů nečistoty. To, co nešlo dolů odstraňte pomerančovým dřívkem.

Nejlepší vitamíny na nehty - SROVNÁNÍ

#1 Vlasimo


#2 Venira


#3 Renovix


#4 Vlasové hnojivo


#5 Evelle


365-489 Kč


633-699 Kč


319 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 aktivních látek

19 aktivních látek

12 aktivních látek

7 aktivních látek

10 aktivních látek